07.12.2023Mgr. Kučerová Michaela Přečteno: 300x

Krabice od bot - sbírka vánočních dárků pro děti v nouzi

Dne 4.12. se třída 5.B vydala do cukrárny Levandule (sběrného místa dárků), kde jsme předali dva dary (jeden pro dívku a jeden pro chlapce ve věku 10-11 let).

Navázali jsme tak na tradici z loňského roku pouze s tím rozdílem, že letos si páťáci téměř vše zařizovali sami. Sami si stanovili částku, kterou chtěli investovat do dárků, sami si vybrali peníze od spolužáků, promysleli nákup konkrétních dárků (dohodli se) a samotný nákup zrealizovali. Paní učitelka zarezervovala počet balíčků a pro jak staré děti dárečky budou a odběrové místo, kde dary předáme. Společně jsme dárky zabalili a odnesli do cukrárny, kde jsme si za odměnu mohli projít místní sklepní peklo, které bylo milým zpříjemněním v předvánočním čase.

A co akce "Krabice od bot" vlastně je?
Jedná se již o 13. ročník akce pod názvem "Krabice od bot". Předvánoční akce má za cíl potěšit děti z azylových domů, nízkoprahových zařízení a chudých rodin. Sbírku pořádá Diakonie ČCE.

M. Kučerová a děti z 5.B