06.02.2023PaedDr. L. MoravcováPřečteno: 404x

Lednový lyžařský kurz ještě jednou a trochu jinak

Sobotní ráno 21. 1. jak malované bílým latexem, všude bílo a stále sněží!  A třídy 7. C a 7. D vyráží na první letošní lyžák.

Nalodit se do přistaveného autobusu a jedeme směr Strážné. Všude plno sněhu, jak to asi bude vypadat na horách? Vánoční obleva udělala své, ale tímto tempem to bude paráda. Již u Pardubic nám optimismu ubylo. A dál to bylo podobné, jen letmý poprašek, chumelenice nikde. A tak to vydrželo až do Lomu pod Strážným.

Ale nebojte to by příběh lyžáku nedopadl dobře a on dopadl výtečně. Když jsme se dostali až k Andule, sice nám chyběly obvyklé závěje a vidět bylo více než dříve, ale sněhu bylo dost. V pondělí nám pustili velkou kotvu, lano jezdilo od začátku. Užili jsme si jak sjezdovek, tak běžek a někteří si vyzkoušeli i snowboard.  Celodenní výlet na Luční boudu byl za azura a bezvětří, s výhledem na zvlněnou inverzi v oudolí. Co více si přát? Zase jsme to „vyžrali". Tak držte palce, ať druhý turnus dopadne podobně.