12.11.2019Lenka MaláPřečteno: 1034x

Lodí na Antarktidu a Velikonoční ostrov

Na zeměpisnou přednášku do školy dorazila vzácná návštěva, nejzkušenější český mořeplavec Rudolf Krautschneider.

Děti z šestých, sedmých a osmých ročníků s napětím poslouchaly, jak si „mořeplavec Ruda“ sám stavěl lodě a s amatérskou posádkou se vydal na dobrodružné plavby Tichým a Atlantským oceánem. Děti se díky filmovým záběrům mohly podívat na nehostinné břehy Antarktidy nebo izolovaný Velikonoční ostrov s tajemnými sochami Moai. Pan Krautschneider ochotně našim žákům zodpověděl všechny dotazy. Na konci přednášky kladl dětem na srdce, aby se učily cizí jazyky a aby si našly si během studia obor, který je bude bavit. Prý nevadí, že nebudou mít ze všeho dobré známky. Snad si tento vzkaz děti vysvětlily správně.