24.01.2022Mgr. J. MachPřečteno: 997x

Lyžařský kurz ZŠ Heřmanův Městec, letos plný improvizace

Letošní lyžák jsme sice od září připravovali, počasí u Krakonoše objednávali, ALE po loňských zkušenostech si jen moc přáli, aby se opravdu uskutečnil.

Nakonec jsme i přes stále se měnící opatření v úctyhodném počtu 53 žáků odjeli. Aby počasí ve změnách nezůstalo pozadu, připravilo si pro nás velmi pestrý týden. Při příjezdu nás přivítalo sluníčko, ale sněhu bylo pomálu. Za dva dny sluníčko vystřídala vichřice, která z čerstvě napadaného sněhu dělala závěje. Další dny nás zase okouzlila inverzní oblačnost a úžasné západy slunce. I přes vrtochy počasí se místo na lyžování našlo, dokonce se rozjel i menší vlek u chaty a tentokrát měly asi největší úspěch běžky. Navíc jsme si všichni vyzkoušeli pobyt v extrémním horském počasí a poznali, že vlastně špatné počasí neexistuje, když se do něj dobře vybavíme. Tento kurz byl tedy plný intenzivních zážitků nejen venku, ale při společných aktivitách v klubovně na chatě. Však se účastníků kurzu zeptejte sami.