03.06.2021Mgr. Hana Dostálová Přečteno: 803x

Matematické hrátky

Letos netradičně v 2.A a 2.B.

Každý rok otevírám matematický kroužek pro všechny zvídavé děti, které si rády hrají, luští šifry a logické úkoly, modelují apod. Ale protože letošní školní rok rozhodně nebyl jako každý jiný, byl tento kroužek netradičně realizován ve druhých, nikoliv pátých, třídách.

Zájemci z 2.A a 2.B se úkolů nezalekli. Za 16 setkání, ať už ve škole, tak i online, jsme toho stihli dost a dost. Například kreslit zakódované obrázky, poradit si s jednotažkami, vyrobit si malý vrtulník, vytvořit si kalkulačku, zapojit se do soutěže Matematický klokan a ještě spoustu dalších věcí.

Musím všechny děti velmi pochválit za jejich aktivitu a nadšení pro věc. To dokazuje i pěkná šifra, kterou pro nás na kroužek vytvořila Elenka Hovorková. Dokážete ji také vyluštit?

Všem účastníkům přeji pěkné léto a doufám, že v novém školním roce se u nějaké matematické aktivity zase uvidíme.

Mgr. Hana Dostálová