07.04.2024Mgr. Malinová JanaPřečteno: 199x

Mít tak pejska

V úterý po Velikonocích  třídy 5.D a 5.C navštívily dvě pracovnice z Pardubic, které provádějí Canisterapii.

Přijely se dvěma pejsky. Vyprávěly dětem, jak lze tuto metodu využít ke zklidnění, soustředění a také k aktivizaci klientů při léčení, ke zlepšení jejich psychického a fyzického stavu. Děti rozdělily do dvou skupin na „pejskaře“ a „ti, co pejska doma nemají“. Pomocí barevných obrázků , které děti měly řadit správně dle činností, které po celý den dělají, jim velmi názorně ukázaly, co to znamená pořídit si pejska a správně se o něho starat. Pejskové byli velmi dobře vycvičeni, plnili různé úkoly a děti měly možnost je odměnit malou dobrůtkou.

Program byl nejenom výukový, ale také výchovný a velmi dobře připravený. Všem se nám moc líbil!

Mgr. Jana Malinová, Mgr. Lenka Culková