23.06.2022Mgr. A. Kudláčková Přečteno: 902x

Na jeden den do Ostravy - Pro 8. C pohodička!

V úterý 21. 6., tedy v den, kdy už byla většina známek uzavřená a děti už se těší na prázdniny, jsme se vydali do 3. největšího města České republiky, tedy do Ostravy.

Nejprve jsme si ve třídě zkoušeli mapovat, co všechno o Ostravě víme. Zjistili jsme, že nevíme téměř nic. Někdo říkal, že v Ostravě je smog, někdo, že tam žije takové „typické“ obyvatelstvo. Jeli jsme zjistit, zda je to pravda? Ráno jsme vyjížděli již po 6. hodině ranní. V Ostravě jsme nejprve navštívili areál Dolních Vítkovic, fascinující industriální památku. Čekala na nás expozice Velký svět techniky, vše jsme si mohli vyzkoušet a milovníci přírodních věd, matematiky, ale vlastně úplně všichni si přišli na své. V Dolních Vítkovicích se nachází také čtyřpatrová budova plná trampolín, toho jsme rozhodně museli využít! Navštívili jsme radnici, kde jsme se nechali vyvézt na nejvyšší radniční věž v České republice a celou Ostravu jsme měli jako na dlani. Poslední zastávkou bylo nákupní centrum Nová Karolina, architektonický skvost – tedy uvnitř, ostravský průvodce nám řekl, že se mu přezdívá Fukušima, protože zvenku vypadá jako jaderný reaktor. Vlakem zpět jsme jeli až večer. A protože jsme opravdu přijeli pozdě, ustlali jsme si ve školní tělocvičně a výlet zakončili nocováním ve škole.