13.03.2023Mgr. H. DostálováPřečteno: 275x

Návštěva z ABB robotics

Jak vypadají a fungují roboti, kteří jsou dnes již běžnou součástí velkých průmyslových závodů, si mohli žáci vyzkoušet i u nás škole.

Ve čtvrtek před jarními prázdninami naši školu navštívily dvě dámy z firmy ABB, které běžně školí operátory robotických systémů. S sebou přivezly na ukázku i kolaboratorního robota. Automatizace a robotizace, dnes již není volbou, ale nutností všech průmyslových společností. A umět tyto stroje vyvíjet, udržovat či programovat bude i v budoucnu žádanou dovedností. Navíc již to není výhradně mužská záležitost, ale tento obor je vhodná volba i pro dívky. Tímto děkuji Alici Chvojkové a Kláře Zinkové za představení této oblasti. Největším trhákem byla manipulace se samotným robotem.

Hana Dostálová