29.08.2022Mgr. J. Šindelářová, MBAPřečteno: 914x

Nový školní rok 2022/2023

Vážení rodiče,

zahajujeme nový školní rok s letopočtem 2022/2023. Věřím, že do něho vstupujeme všichni odpočatí a plní sil. Ráda bych Vás informovala o průběhu začátku školního roku, v případě dotazů nebo nejasností mě prosím kontaktujte na telefonním čísle 607 172 449 nebo e – mailem skola@zshm.cz.

Ve čtvrtek 1. 9. mohou žáci přicházet do školy od 7 hodin, do ranní školní družiny v budově Mateřské školy z Jiráskovy ulice od 6. 15 hodin. Žáci se nepřezouvají, odchází do své třídy.

V další dny přichází žáci do školy ve standardních časech (6. 40 hlavní budova školy, 6. 15 ranní školní družina v budově mateřské školy).

Žáci budou mít 1. 9. vyučování od 7. 45 do 8. 30 hodin.

V pátek 2. 9. bude výuka probíhat ve třídách s třídními učiteli. Na prvním stupni skončí výuka v 11. 20, na druhém stupni v průběhu 5. vyučovací hodiny, tj. nejpozději v 12. 15. Žáci se první ani druhý školní den nepřezouvají. Od pondělí 5. 9. se žáci učí podle rozvrhu, který je přístupný v systému Bakaláři a žáci ho obdrží v tištěné podobě ve čtvrtek 1. 9.. Žáci prvních tříd skončí výuku v pátek a v pondělí v 9. 20 hodin. Od úterý 6. 9. se učí podle rozvrhu. Školní družina i školní jídelna jsou v provozu od 1. 9..

Žáci prvních tříd budou mít své třídy v budově 1. stupně – vchod z Jiráskovy ulice 1. patro. 1. září mohou rodiče doprovodit své děti na slavnostní zahájení školního roku. Vstup do školy bude umožněn od 7. 30 hodin. Prvňáčci budou do školy slavnostně přivítáni nejen svými třídními učitelkami, ale také starostou města Heřmanův Městec a radním pro školství Pardubického kraje panem Josefem Kozlem a vedením školy. Následující dny už prosím nevstupujte do budovy školy.

Vážení rodiče,

další informace týkající se organizace a aktivit v průběhu školního roku Vám budu posílat postupně a zveřejňovat je na stránkách školy a v informačním systému Bakaláři.

Děkuji Vám opět moc za spolupráci a přeji klidný školní rok 2022/2023.

Mgr. Jana Šindelářová, MBA