Naše škola se zapojila do tradiční podzimní výzvy chodit alespoň týden do školy pěšky.
Akce se koná jako součást Evropského týdne mobility, který probíhá od 16.9. do 23.9. Zapojené třídy si však mohou vybrat jakýkoliv termín v roce pro plnění své výzvy – některé celý týden v kuse kdykoliv během roku, jiné např. každý první den v měsíci nebo jeden den v týdnu. Žáci mezi sebou nesoutěží v počtu ujitých kilometrů, ale každý se snaží sám za sebe změnit své dosavadní návyky a zkusit se ve vybraných dnech dostat aspoň část cesty do školy (nebo ze školy) po svých, popř. na kole či koloběžce. Vše samozřejmě podle dostupných možností. Jsme spádová škola, hodně dětí dojíždí autobusem z okolních obcí. Koho ale rodiče vozí autem, nabízí se například možnost nechat se vysadit na kraji města a zbytek dojít pěšky.
Cílem kampaně v naší škole je zvýšení pohybového režimu žáků, hlavně ráno na čerstvém vzduchu, což prospívá fyzickému i psychickému zdraví dětí. S tím souvisí omezení počtu aut v prostoru před budovou školy a větší bezpečnost při přecházení.
Cesta do školy je příležitost hýbat se, popovídat si, někoho potkat nebo něco zažít. Chůze vás probere a nastartuje, je to balzám pro tělo i duši.
Pojďte s námi pěšky do školy!!!
Mgr. Kovačičová Zuzana
Poslední ČLÁNKY ZŠ
» | Poznávací zájezd do Vídně 29.04.2025 |
» | Tajemství vodních potvůrek 29.04.2025 |
» | Obrovský úspěch našich orientačních běžců !!! 29.04.2025 |
» | Milovníci deskových her, pozor! 29.04.2025 |
» | Den Země ve školní družině 28.04.2025 |
» | Týmové hry 28.04.2025 |
» | Ukliďme Česko 28.04.2025 |
» | Dopravní dobrodružství na hřišti - 5. a 6. oddělení 24.04.2025 |
» | Pozvánka na vernisáž a výstavu 23.04.2025 |
» | Velikonoční dobrodružství: Hon za vajíčky se školní družinou 22.04.2025 |