29.09.2024Jitka MedkováPřečteno: 106x

Pěšky do školy – Sovičky

Týdenní akce „Pěšky do školy“ se zúčastnila i třída nejmenších za doprovodu rodičů. A to i těch „přes polních“, kteří nejezdili ke škole, ale parkovali svá auta v okrajových částí Heřmanova Městce.

Zahájili jsme celý týden společnou cestou od pekárny Dymák. Celou vycházku až do třídy jsme si povídali a zároveň jsme procvičili bezpečné přecházení vozovky. Motivací především pro děti i rodiče, kteří byli také zapojeni, byl obrázkový list s úkoly. Ze seznamu se ve třídě sešly např. kytičky, u kterých se děti naučily jejich názvy, počítaly a porovnávaly kamínky, které po cestě našly. Rozhýbaly se skákáním panáka, počítáním kroků nebo hledáním auta žluťáska. Dle zpětné vazby, kterou jsme měli každé ráno, byla bahnitá stopa. Odměnou byla pikniková svačina „v trávě“ na zahradě u Sokolovny, kterou jsme pro tento rok akci ukončili.

Jitka Medková