17.06.2019Mgr. Blanka TamchynováPřečteno: 1514x

Pochodové cvičení

Procházeli jsme přírodou a viděli mnoho zajímavých věcí...

Ve středu 12.6. jsme absolvovali pochodové cvičení. Ve škole totiž nešel elektrický proud. Počasí nám opravdu přálo! Sluníčko hezky zatápělo, ale vítr k nám byl velmi milosrdný a krásně nás ovíval. Jsme páťáci a musíme říct, že za těch pět let ve škole  jsme ušli pěšky asi nejdelší trasu! Vyrazili jsme po první vyučovací hodině, kdy jsme si zopakovali, co dělat v případě jakéhokoliv ohrožení a trasa nás vedla přes Konopáč, Načešice, Stojice, Raškovice a Nákle zpět do Heřmanova Městce. Střídali jsme pochod s přestávkami na svačinu a osvěžení. Viděli jsme dokonce, jak se opravuje elektrické vedení, zřejmý důvod odstávky proudu. Druhý den nás čekalo ve škole překvapení. Paní učitelka nám za odměnu , že jsme byli tak stateční a ušli to, koupila nanuky a my je hned první hodinu mohli smlsnout.

Mgr. Blanka Tamchynová