27.01.2021Mgr. Lenka HašlováPřečteno: 1019x

Poznáváme lidské tělo

V minulém týdnu proběhl ve třídě 1.D tematicky zaměřený den s názvem „Moje tělo“.

Procvičení částí lidského těla, seznámení se s encyklopediemi a spolupráce v týmu to byly hlavní cíle tematického dne. Děti se na tento den dobře připravily, přinesly si mnoho zajímavých knih a vzdělávacích stavebnic. Nejvíce se těšily na vyhledávání a čtení v knihách. Ze stavebnice společně složily postavu člověka a zvládly i přečtení a přiřazení názvů částí těla. Na závěr si znalosti o lidském těle vyzkoušely prakticky. Vytvořily skupiny, jednoho člena týmu obkreslily, obrázek společně vybarvily a správně přiřadily a nalepily karty s částmi lidského těla. Komunikace, spolupráce, ale i respektování názoru druhých byly hlavní dovednosti, které si děti v tento den vyzkoušely. Zjistili jsme, že dohodnout se a spolupracovat není zase tak jednoduché a bude potřeba podobné aktivity trénovat. Příležitostí bude dost, další se bude týkat zdravé stravy.

Mgr. Lenka Hašlová