24.09.2024Mgr. Dobrovolná Dominika Přečteno: 117x

Přespolní běh

V úterý 24. září 2024 se na Stadionu Emila Zátopka v Chrudimi uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu pro žáky 2. stupně ZŠ. Jednalo se o náhradní termín závodu, který byl zrušen z důvodu nepříznivého počasí. Pořadatelem závodu byla AŠSK Chrudim ve spolupráci se Základní školou Školní náměstí Chrudim.

Naše škola do soutěže vyslala 4 družstva.

V kategorii mladších dívek (6. a 7. ročníky) děvčata závodila na trati dlouhé 1500 metrů. Družstvo mladších dívek ve složení Stela Barešová (7.B), Denisa Beranová (7.D), Zuzana Hokrová (7.D), Sofie Lamberská (7.D), Valerie Lamberská (7.D) a Aneta Stará (7.D) obsadilo krásné 3. místo!

V kategorii mladších chlapců (6. a 7. ročníky) se závodilo na trati dlouhé 2000 metrů. Naši školu reprezentovali Petr Beran (7.C), Damián Leden (7.C), Petr Němec (7.C), Matyáš Starý (7.B), Vítek Tobiška (7.A) a Filip Volejník (7.B). Kluci vybojovali parádní 2. místo!

V kategorii starších dívek (8. a 9. ročníky) děvčata závodila na trati dlouhé 1500 metrů. Družstvo starších dívek ve složení Irena Holubová (9.D), Karolína Honsová (9.D), Pavlína Musílková (9.C), Ela Nechvílová (9.C), Sára Nováková (9.B) a Monika Zelená (9.C) obsadilo úžasné 2. místo!

V kategorii starších chlapců (8. a 9. ročníky) se závodilo na trati dlouhé 3000 metrů. V těžké konkurenci obsadilo družstvo starších chlapců ve složení Daniel Badalec (9.A), Pavel Herman (9.A), Ondřej Horálek (9.A) a Patrik Tomčík (9.A) hezké 5. místo!

Počasí nám tentokrát přálo, a tak jsme si závod všichni moc užili.

Všem závodníkům moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy!

Mgr. Dobrovolná Dominika