27.04.2020Mgr. Sylva Bořková Přečteno: 1072x

Příroda očima dětí

V době nouzového stavu se žáci 1.A, stejně jako všichni prvňáčkové, snaží dále počítat, číst a psát. Ale nezapomínáme ani na prvouku.

Krásné jarní počasí přímo vybízí k praktickým úkolům. A tak děti dostaly za úkol během svých procházek s rodiči v přírodě či hraní si na zahradě pozorovat, co se děje v přírodě a jak nám na jaře vše ožívá. I my malí  dovedeme vnímat přírodu kolem sebe, pozorovat živočichy, hmyz a ptáky v pohybu, sledovat barvy jarních květů a stromů. A nemusíme chodit příliš daleko. I okolí našich domovů nabízí pestrou ukázku všeho živého. Výsledkem tohoto pozorování byla například pestrá a pro všechny zajímavá prezentace žákyně 1.A, Elenky Hovorkové. Část této prezentace nabízíme k ukázce.
Mgr. Sylva Bořková