30.09.2022Mgr. Kučerová Michaela Přečteno: 483x

Projektová výuka ve 4. B

Proč je vlastně 28. 9. státní svátek? Kdo byl Svatý Václav? Tyto otázky si položila třída 4. B hned první vyučovací hodinu.

Odpověď děti hledaly ve skupinkách. Nejprve si ve třídě dohledaly poschovávané informace k tomuto významnému dni, potom hledaly otázky, na které odpovídaly do připravené tajenky a následně společně pracovaly na splnění úkolu.

Děti si pečlivě pročítaly text, kde hledaly odpovědi do tajenky. Potom následovala společná kontrola.

Téma Sv. Václava se nám promítlo i do matematiky, kde jsme společně dávali dohromady vitráž s obrazem Sv. Václava. Správně vypočítané příklady děti dle návodu vybarvovaly, samy si podle správného řešení na tabuli kontrolovaly. Povedené vitráže nám teď zdobí naši třídu.

O výtvarné výchově jsme si vyrobili dokonce Svatováclavskou korunu, kterou jsme z hlavy nesundali ani na obědě.

M. Kučerová a žáci 4. B