24.05.2021Bc. Vladimíra HůlkováPřečteno: 1116x

Projektový den v 1. oddělení školní družiny

"Den zdravého životního stylu"

Projektový den pro nás připravila paní lektorka Mgr. Andrea Limberská - psychoterapeutka, lektorka jógy pro děti i dospělé, lektorka dechových cvičení a meditací .

Projektový den byl rozdělen na tři bloky. První blok byl věnovaný zdravému stravování. Děti se seznámily se zásadami zdravého stravování, dozvěděly se, které potraviny patří mezi zdravé, jaké vitamíny obsahují a co podporují. Povídali jsme si o pitném režimu, kolik a jakých tekutin vypít za den. Děti se na závěr naučily uvařit pudink bez cukru s ovesnými vločkami a ovocem. Druhý blok byl věnovaný józe. Děti si vyzkoušely pozice-ásany, které vycházejí z říše zvířat, ptáků, rostlin atd. Vyzkoušely si pozice na posílení svalů a závěrem si zahrály hru. Třetí blok byl věnovaný dechovému cvičení v přírodě. Dechová cvičení si vyzkoušely v praxi a zvládly i cviky k protažení celého těla. Děti si projektový den moc užily.

Bc. V. Hůlková