26.01.2020Jana ŠebkováPřečteno: 803x

Projekty z Projectu

Žáci na 2. stupni se učí angličtinu z učebnice, která se jmenuje Project, a to proto, že na konci každé kapitoly je čeká projektová práce.

V průběhu přibližně tří měsíců se žáci učí používat jazyk v určitém tematickém okruhu a na závěr mají za úkol zpracovat toto téma podle zadaných instrukcí, většinou ve skupinách a s použitím internetu a vlastní tvořivosti. V 1. pololetí šesťáci vytvářeli přehled svátků a událostí během kalendářního roku, sedmáci psali recept na své oblíbené jídlo nebo natáčeli video o jeho přípravě, osmáci vymýšleli rodokmen fiktivní rodiny do televizního seriálu a deváťáci popisovali některé světové velkoměsto. Důležitou částí úkolu je práce s informacemi – žáci se je učí nejen vyhledat, ale i zpracovat a předat ostatním, a to navíc v cizím jazyce, což pro ně není vůbec jednoduché. Mnozí z nich však dokážou zajímavě využít svou kreativitu a originální nápady.