09.10.2019Mgr. Michaela KučerováPřečteno: 781x

Prvouka v 1.B

Děti v 1.B plnily dobrovolný domácí úkol. Měly donést přírodniny, které na podzim najdeme v lese nebo na zahrádce.

Děti se aktivně do plnění úkolu zapojily. Donesly spousty kaštanů i jedlých, žaludů, šišek ze smrku a borovice, větvičky z modřínu i jiných jehličnatých stromů, krásně zbarvené listy a ze zahrádek dýně.
Na ukázce nechyběl ani šípek, vřes nebo mech. Vše jsme si s dětmi důkladně prohlédli, ohmatali i očichali a hlavně přírodniny správně pojmenovali a připomenuli si jejich využití.
Některé děti přírodniny využily k vytvoření krásných podzimních dekorací, které nám zdobí třídu.
Hodinu prvouky jsme zakončili hrou, kdy děti se zavázanýma očima podle hmatu poznávaly přírodniny. Pro velký zájem tuto hru určitě ještě zopakujeme.

Mgr. Michaela Kučerová