15.10.2021Mgr. Martina PeřinováPřečteno: 724x

Recyklovaná šipkovaná v 1.D a 3.B

Naše třídy se rozhodly, že se zapojí do šipkované pořádané webem recyklohraní.  Naše šipkovaná byla trochu jiná, protože všechny úkoly, které děti plnily, byly zaměřené na sběr a recyklaci elektrospotřebičů a baterií.

V první  třídě jsme se před hrou seznámili s procesem recyklace baterií a elektrospotřebičů. Zahráli jsme si pexeso s tématem recyklace. Povídali jsme si o třídění odpadu.

Ve 3.B si pro nás děti připravily úkoly zaměřené na téma recyklace, pohyb a znalost přírody. Úkoly pro prvňáky zabalily do krásných ručně vyrobených obálek. Třeťáci naplánovali a vyznačili trasu a ukryli poklad.

Při šipkované jsme na místech označených fáborky hledali úkoly. Každý úkol se skládal ze dvou částí. První část byla otázka zaměřená na recyklaci, odpovědi jsme zaznamenávali do tajenky. V druhé části úkolu jsme obíhali stromy, skákali po jedné noze, zpívali písničku, dělali dřepy… Po splnění všech úkolů a vyluštění tajenky na prvňáky čekal poklad. 3.B dostala sladkou odměnu za přípravu celé hry.

Všichni byli nadšeni a už víme, že baterie do popelnice nepatří.

Mgr. Michaela Kučerová, Mgr. Martina Peřinová