29.11.2019Mgr. Zuzana Kovačičová Přečteno: 1257x

Rodinná debata na aktuální témata - tentokrát 17. listopad 1989

Žáci 5.B dostali za úkol vyzpovídat rodiče a prarodiče a získat tak  informace ke svým referátům  na zadaná témata.

Na základě posbíraných údajů jsme celou hodinu prezentovali, diskutovali a besedovali...Už víme, proč byla revoluce sametová, co se skrývalo pod pojmem železná opona, co znamenala zkratka  StB, jakou roli hrála v minulosti komunistická strana, kdo byli disidenti a Václav Havel. Dozvěděli jsme se, že dědeček jednoho z nás byl komunisty trestán prací v uranových dolech, někteří rodiče nesměli studovat školu, kterou si vybrali, někteří se osobně i pracovně setkali s Václavem Havlem. V kontextu dějepisných událostí, o kterých se učíme, jsme si uvědomili, v jaké úžasné době teď žijeme, a  že svoboda vůbec není  samozřejmost. Co pro nás znamená, se dočtete  na plakátech na chodbě u naší třídy.

Mgr. Zuzana Kovačičová