28.01.2020Mgr. Monika Picková Přečteno: 960x

Rozvíjíme čtenářskou gramotnost, učíme se kriticky myslet

Při projektovém vyučování jsme se tentokrát zaměřili na práci s různými druhy textu.

Nejprve jsme pracovali s příběhem z knihy - Jezevec Chrujda točí film. Na různých slovech jsme procvičili pravopis a následně jsme tato slova hledali ve čteném textu z knihy. Po dočtení celého příběhu jsme si ukázali také další díly tohoto vyprávění o jezevci Chrujdovi z lesa Habřince, které si mohou děti vypůjčit v městské knihovně.

V další části dopoledne jsme pracovali s odbornými texty přiměřené čtenářské úrovně, ve kterých bylo úkolem dětí vyhledat požadované informace. Své názory a tvrzení žáci zapisovali do pracovního listu a pak je obhajovali ve skupinách.

S jezevcem se setkáme také v následující hodině výtvarné výchovy, ve které budeme kreslit průřez jezevčí norou.

Mgr. Monika Picková