27.06.2024Mgr. Culková Lenka Přečteno: 213x

Sherlock Holmes – Poslední případ 5.C

Žáci se na závěr pátého ročníku nezapomněli rozloučili ani s detektivem Sherlockem Holmesem a naposledy mu pomohli s řešením jeho případu.

V pondělí 17.6. si žáci 5.C založili vlastní detektivní kanceláře a pomohli Holmesovi s řešením posledního společného případu – Loupež v Piccadilly Circus. Protože se loupež odehrávala v Londýně, byly i objevené stopy v anglickém jazyce. Jejich získání ale nebylo vůbec snadné! Žáci museli vyřešit celkem 21 úkolů z matematiky, českého jazyka, vlastivědy a přírodovědy, které byly ukryté po celé budově školy. Za správně vyřešenou úlohu obdržela detektivní kancelář stopu s informacemi, které poté žáci doplnili do tabulky pěti podezřelých osob.
Okradená paní Hudsonová nakonec přispěla poslední, nejdůležitější, stopou – lupiči na místě činu vypadla z kapsy jízdenka na vlak. Malí detektivové tedy rychle vyhledali v tabulce, která osoba jezdí vlakem a lupič byl odhalen!

Skvělá práce, detektivové!
Mgr. Lenka Culková