25.03.2015Jaroslava KachlikovaPřečteno: 1800x

Školní akademie

Na školní akademii žáci tančili, zpívali, hráli na hudební nástroje, zahráli divadlo, jojovali, kouzlili .....

Ve čtvrtek 12. 3. se v prostorách heřmanoměstecké sokolovny uskutečnila školní akademie. Celý program, který trval téměř 2 hodiny, byl uveden celkem třikrát. Nejprve od 8:30 pro první stupeň, poté od 10:30 pro druhý stupeň a nakonec od 17:00 pro veřejnost. Diváci mohli zhlédnout 19 vystoupení, do nichž se zapojilo neuvěřitelných 240 žáků.

Pěvecký sbor Písnička paní Ludmily Štěpánové a žákyně 8.- 9. ročníků, vedené p. uč. Šárkou Slavíkovou, zapěly písně z domova i z ciziny.

Umění hry na hudební nástroj předvedli: Jiří Příhoda (akordeon), Natálie Nechvílová (kytara), Eliška Rájová (elektronické varhany), Anna Petráňová (kytara) a malí flétnisté s paní vychovatelkou Janou Friedlovou.

Divadelní scénku nastudovali s pomocí p. zástupkyně Ivy Dvořákové žáci a žákyně 8. C. Jan Turyna a Jonáš Abraham sehráli humorný dialog z pera Stephana Leackoka.

Několik žáků druhého stupně předvedlo vpravdě až akrobatické kousky s jojem.

Sokolovnu roztančily a rozezpívaly třídy 2. D, 3. A, 5. A a 5. B. Za přípravu jejich vystoupení děkujeme p. učitelkám: Lence Hašlové, Jitce Rýšánkové, Lee Ouřecké a Zoře Mrázové.

Jak zvládají abecedu, nám ukázali žáčci 1. A s paní učitelkou Janou Čurdovou.

Celým programem diváky vesele provedlo pět moderátorů z 9. A: Eliška Doležalová, Kamila Možíšová, Iva Radoušová, Denisa Šustrová a Vláďa Kuklík.

Také 9. C přiložila ruku k dílu. Pomohla při organizaci akademie a přípravě sálu.

Za spolupráci děkujeme základní umělecké škole.

Na akademii bylo vybráno vstupné ve výši 10.208 Kč. Po odečtení nákladů bude zbytek převeden na účet SRPŠ.