30.11.2023PaedDr. L. MoravcováPřečteno: 279x

Soutěž nejen v PC dovednostech na SPŠE v Pardubicích

Ve středu 29.11.2023 se vybraní žáci naší školy (Picek S., Staněk J., Václavík O., Štěpánová M. a Hainalová T.) vydali na PC soutěž na SPŠE do Pardubic. Soutěžilo se v několika oborech: dvojice chlapců Picek – Václavík, robotika, J. Staněk Elektronika i jinak a děvčata v kategorii Pc-ák kde tvořily plakát a prezentaci.

Tady jsou jejich postřehy ze soutěže:

Bylo to moc zajímavé, ve škole nás vřele přivítali a mohli jsme pracovat v nejprestižnějších programech. Tvorba plakátu na zajímavé téma je opravdu zábavné.”
Říká o tvorbě plakátů Miroslava Štěpánová.
„Takový klid jsem ještě nezažila, opravdu mě to bavilo.”, říká Tereza Hainallová.
„Elektronika i jinak byla pro mě skvělá zkušenost a seznámení jak se školou, tak i s pájením. Osadili jsme si plošný spoj a nakonec ho oživili, hodnotila se rychlost sestavení a kvalita pájení. Já sám jsem se umístil na 4. místě.” Vzkazuje o elektronice i jinak Jirka Staňek.
„Programování lega bylo zábavné a to, že to byla soutěž, je vedlejší. Hlavní je, že jsme si to užili.“ Řekli o soutěži Šimon Picek a Ondřej Václavík.

Jak je vidět, naši žáci si soutěž opravdu užili a někteří už mají o výběru další školy určitě jasno.

Libuše Moravcová a účastníci soutěže