02.06.2024Mgr. Horáková Iveta Přečteno: 133x

Spolupráce se ZUŠ Heřmanův Městec

Hudebníci ze ZUŠ Heřmanův Městec uspořádali již druhé interaktivní vystoupení pro naši školu.

V letošním roce jsme navázali na vznikající tradici a opět uskutečnili hudební setkání se skupinou muzikantů ze ZUŠ Heřmanův Městec pod vedením paní Evy Pilařové. Tentokráte jsme se sešli na staré radnici, která akci dodala slavnostní atmosféru. Zúčastnily se 4 třídy a to 1.A, 1.B., 3.C a 3.D. Setkání bylo moc příjemné a i poučné. Vyslechli jsme hru na violoncello a kontrabas od jednotlivých tónů, přes dětské písně a dostali jsme se až ke klasickým skladbám. Nejmladší hudebníci nám ukázali, že ze hry na tento noblesní hudební nástroj není potřeba mít obavy. Muzikanti nám dali prostor vyzkoušet si hru na kontrabas, kytaru, violoncello a piano. Celé vystoupení bylo koncipováno interaktivně, jelikož paní učitelka Eva naše děti zapojovala do hry na nástroje, do diskuse na dané téma a rytmizace. Tímto všem vystupujícím děkujeme za nevšední zážitek a budeme doufat, že se tradice tohoto setkávání udrží a uvítá nové prvňáčky.

Mgr. Horáková Iveta