09.03.2021Mgr. Hana DostálováPřečteno: 986x

Tady jsme doma

… pošli pohled z Heřmanova Městce a okolí

V rámci hodin zeměpisu jsme se zaměřili na obce Heřmanoměstecka, ze kterých žáci dojíždí do školy. Zamýšleli jsme se nad tím, zda se nám zde dobře žije, co se nám líbí, co bychom zlepšili, co můžeme nabídnou turistům. Součástí bylo také navrhnou vlastní pohlednici se zajímavostmi z jednotlivých obcí. Úkol žáci splnili velmi poctivě, navržené pohlednice stojí za zhlédnutí určitě všechny. K nahlédnutí jsem vybrala práci Elišky z 9. D.

“Na pohlednici, která je přiložena k tomuto povídání o městečku jménem Heřmanův Městec, který je zároveň mým domovem, můžete vidět fotku nejznámější památky tohoto města, a tím je kostel sv. Bartoloměje na náměstí Míru. Právě tento kostel je ukázkou pozdního baroka s rokokovými prvky, který tak tvoří hlavní dominantu tohoto města. Co se mi líbí na mé obci?? Na mé obci, Heřmanově Městci se mi asi nejvíce líbí ten kompromis klidné vesnice a města. Na jednu stranu je to město, které i žije, máme tu například pouť, zábavy, koncerty a poté i klasické věci jako školu, obchody apod. A na druhou stranu je tu spousta klidných míst v přírodě, kam zajít. A taky, když už teda vejdete do města, tak tam vždycky narazíte na někoho, koho znáte. Takže to je takové rodinné městečko. Co bych zlepšila nebo změnila na Heřmanově Městci? I když popis Heřmanova Městce v předchozí odpovědi zněl možná trochu idylicky, tak si myslím, že vždy se dá něco zlepšit .U nás v našem městě je tím městská policie a konkrétně nelegální používání omamných látek teenagerů, na místech určených pro procházky třeba s dětmi. Ačkoliv všichni víme o tom, že se to tady v městě děje, ještě nikdo s tím nic neudělal. Jinak by bylo fajn zrenovovat kapličku, která stojí v křižovatce směrem na Chrudim, která se doslova rozpadá. A myslím, že kdyby přišla nějaká přírodní kalamita, tak by to těžce přežila vcelku. Chtěla bych zde v budoucnu žít? No, chtít je jedna věc a činit je věc druhá. Vůbec nevím, co budu dělat zítra, natož, v jaké situaci budu za patnáct let. Bude záležet namístě, kde budu pracovat, kde bude bydlet můj manžel apod. Ale momentálně se mi tu líbí a ráda bych tu bydlela i v budoucnu.“

Mgr. Hana Dostálová