31.10.2021Mgr. R. HeřmanskáPřečteno: 488x

Technohrátky - Chvaletice

Den před podzimními prázdninami prožila 9.A netradiční den.

Na Středním odborném učilišti zemědělském ve Chvaleticích připravili pro žáky základních škol v rámci tradičních Technohrátek bohatý program. Žáci za doprovodu studentů učiliště a pod vedením mistrů procházeli po stanovištích, kde se prakticky seznamovali s různými řemesly, která se ve škole vyučují. Musím podotknout, že i holky byly dle očekávání velmi šikovné např. při kování hřebíku nebo výměně kol u osobního automobilu. Svůj výrobek – kovového motýla – si žáci zvládli opracovat i přitavit bodovou svářečkou a odnášeli si krásný zápich na zahradu. Zážitkem bylo i svezení v traktoru na stanovišti autoškoly. Na závěr jsme si své poznatky mohli ověřit ve vědomostní soutěži. Sladkou výhru naše družstvo sice nezískalo, ale jako tým jsme si vedli dobře a odměnou nám byly netradiční zážitky z chvaletického učiliště.

R. Heřmanská