12.10.2021Mgr. A. Kudláčková Přečteno: 693x

Týden čtení dětem

V týdnu od 4. do 8. října probíhala celorepubliková akce s názvem 11. Týden čtení dětem, kterou zaštiťuje organizace Celé Česko čte dětem.

V podstatě jde o výzvu pro rodiče, aby dětem každý den četli pohádky či příběhy a podporovali jejich fantazii a porozumění textu. U nás v 8. C jsou děti již ve věku, kdy jim obvykle rodiče knížky nepředčítají, ale i přesto jsme se rozhodli do akce zapojit. Po skupinách si děti vybraly texty, velmi se jim zalíbila kniha Zdivočelé pohádky od Roalda Dahla (autora např. Karlíka a továrny na čokoládu). A tak osmáci předstoupili před druháky a postupně jim četli i dramatizovali pohádky Tři prasátka, Máša a tři medvědi a O třech prasátkách. Aby se přesvědčili, jak textu rozuměli, připravili si osmáci různorodé úkoly - srovnávání s klasickými verzemi pohádky, křížovku, omalovánky atp. Na závěr byli úplně všichni sladce odměněni. Druháčci byli nadšení, a dokonce nám přislíbili, že si také něco připraví a přijdou to ukázat zase nám - těm velkým. Budeme se těšit!