02.12.2019Hana DostálováPřečteno: 1023x

Účast na soutěži s - robot

V rámci technického kroužku se naši žáci zúčastnili soutěže o nejrychlejší vozítko plnící úkoly na stanovené dráze pořádané SPŠE v Pardubicích.

Ve středu 27. 11. čtyři dvoučlené týmy složené z žáků osmých tříd vyrazily na Elektrotechnickou školu v Pardubicích ukázat, jak dobře umí pracovat se stavebnicemi Lego Mindstorms EV3.

Úkol zněl jasně. Sestavte libovolné vozítko, které dokáže ve vytýčené trase přejet tři červené čáry, poté se zastaví a co nejrychleji se vrátí do cíle.

Všechny naše týmy ukázaly, že splnění úkolu pro ně není problém. Naší nevýhodou byly jen stavebnice nižší řady, proto jsme bohužel nepatřili k nejrychlejším. Rozhodně ale Anička, Miky, Tomáš, Filip, Jonáš, Pavel, Honza i Jára zaslouží velkou pochalu za splnění úkolu.

Byla to naše první zkušenost v takovéto soutěži. Z chyb se poučíme a příští rok rozhodně vyrazíme znovu.

Hana Dostálová