06.11.2022Mgr. Bořková Sylva Přečteno: 319x

Úniková hra s Čarodějnicí Morganou ve 4.A

Letošní  Haloween si žáci 4.A třídy připomněli únikovou hrou Čarodějnice Morgana.

V čarodějnických a jiných strašidelných kostýmech měly děti za úkol opustit chatrč čarodějnice (třídu 4.A) v co nejkratším termínu po splnění 4. úkolů a získání všech barev lektvaru, pomocí něhož přemění velkého hada hlídajícího dveře v malou myš a dostanou se tak co nejdříve ven z chatrče. Úkoly řešili žáci ve skupinách. Nejprve museli poskládat a přečíst úvodní dopis s úkoly. Poté je čekal první úkol - Lektvar štěstí, kde řešili zašifrovanou zprávu, vyplňovali políčka zadaných souřadnic podle klíče, výsledkem bylo označení barvy lektvaru, kterou žáci zakreslili do nevybarveného obrázku lektvaru. V úkolu č. 2 procvičily děti čtení s porozuměním, kdy přečetly čarodějnický recept z hadích ocásků a na základě čtení musely odpovědět na otázky k textu. Výsledkem byla zpráva obsahující název další barvy lektvaru. Ve 3. úkolu si děti pohrály s informatikou a měly na základě kroků vyluštit názvy zvířat, mazlíčků čarodějnice Morgany. Úkolem č. 4 byla hadí matematika, kde bylo třeba vypočítat matematického hada, přečíst hadí anekdoty a najít správnou barvu do lektvaru. Na závěr jednotlivé skupiny musely odevzdat vybarvenou lahvičku lektvaru, zapamatovat si své řešení a určit ze tří podobných obrázků lektvaru správný lektvar. Pokud se jim povedl i tento krok, byly vysvobozeny z chatrče Morgany. Na závěr jsme si udělali společné foto v kostýmech a všechny čekala haloweenská odměna.

Mgr. Sylva Bořková