03.06.2020Mgr. Jana ŠindelářováPřečteno: 1222x

Úspěšná beseda rodičů se školní psycholožkou

V úterý 2. 6. 2020 se uskutečnilo první odborně zaměřené tematické setkávání s rodiči žáků.

Základní škola Heřmanův Městec je zapojena do Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání a právě v rámci těchto tzv. Šablon II proběhlo v úterý 2. 6. 2020 první z řady odborně zaměřených tematických setkávání s rodiči. Tématem interaktivní besedy byli žáci se speciálními vzdělávacími potřebami a lektorkou byla Mgr. Kristýna Zrůstová, která od školního roku 2020/2021 bude ve škole působit jako školní psycholožka. Besedy se zúčastnilo 21 zákonných zástupců našich žáků. Setkání se od samého začátku neslo v příjemné atmosféře. Teoretické informace paní magistra prokládala praktickými činnostmi, při kterých si rodiče vyzkoušeli, jaké je být dítětem se specifickou poruchou učení. A tak si napsali diktát v roli dyslektika nebo vyplnili podací lístek levou rukou. I přes přítomnost roušek se podařilo uskutečnit příjemné setkání odborníka s rodiči. Děkuji paní Mgr. Kristýně Zrůstové za podnětnou besedu a rodičům za účast a těším se v září na další besedu s tématem „Hejného matematika“.

Mgr. Jana Šindelářová