19.02.2024Mgr. Zelená KristýnaPřečteno: 477x

Úspěšné ukončení týdnů upevňování- PBIS

Úspěšné ukončení týdnů upevňování modelů očekávaného chování na ZŠ Heřmanův Městec.

Po osmi týdnech plných snahy a podpory se „Týdny upevňování modelů očekávaného chování“ na ZŠ Heřmanův Městec přiblížily ke svému konci. Osm klíčových modelů, které jsme si nastavili, jsme neustále opakovali a snažili se je dodržovat. Tyto modely nám pomáhaly vytvářet lepší školní prostředí.

Znovu jsme si připomněli, že:

1. Mluvíme přiměřeně nahlas.

2. Mobil máme během vyučování ztišený a uložený v tašce.

3. Udržujeme pořádek a dodržujeme zásady hygieny ve třídě.

4. Mluví jen ten, kdo má slovo.

5. Přicházíme včas na výuku.

6. Respektujeme vlastnictví ostatních.

7. Vnímáme výzdobu očima.

8. Udržujeme pořádek a dodržujeme zásady hygieny na WC.

9. Respektujeme osobní prostor ostatních.

V posledním devátém týdnu jsme se věnovali opakování všech výše zmíněných modelů, aby bylo zajištěno, že si je každý dobře pamatuje. Bylo inspirující sledovat pokrok a povzbuzování ostatních k dodržování pravidel.

Během devíti týdnů jsme třídám udělovali PBIS žetony, které ukazovaly, komu se nejvíce dařilo v plnění modelů očekávaného chování. Třída 6.B se v tomto období vyznamenala největším pokrokem a bedlivým dodržováním pravidel. V úterý 20. února byla proto odměněna výtečným čokoládovým dortem s trefným nápisem, který připomínal význam zkratky PBIS.

Děkujeme všem za aktivní účast a úsilí. Od teď se pokusme dodržovat všechny tyto modely očekávaného chování. Věříme, že pozitivní atmosféra ve škole bude pokračovat.

Gratulujeme (nejen) třídě 6.B k zaslouženému úspěchu!

Za PBIS Tým, Mgr. Kristýna Zelená