04.12.2023Mgr. Šmatlánová Pavla Přečteno: 448x

V listopadu na chviličku nakoukli jsme pod pokličku

Listopad je pryč. Tak jako odváté podzimní listí. Tento měsíc se v 1.C nesl ve znamení návštěv.

Tou první byli rodiče. Přišli se podívat, jak nám učení jde a co všechno jsme se společně s Agátou v českém jazyce, s Matýskem v matematice a s Oskarem v prvouce naučili. Druhá byla exkurze do školní kuchyně. Děti se podívaly do míst, která nejsou přístupná. Získaly představu o tom, jak se vaří obědy pro mnoho strávníků, nahlédly do veliké spíže, lednice i mrazáku a prakticky si vyzkoušely uválet knedlík. Třetí nás zavedla do Bažantnice. Školáci zažili podzimní učení v přírodě zaměřené na pozorování přírodních změn, poznávání stromů, jejich listů i plodů. Nechyběl přírodovědný kvíz, pohybová hra, stavění domečků a sběr přírodnin. Třídní kalendárium seznámilo s příběhem svatého Martina a vysvětlilo státní svátek 17. listopadu. Tradiční prosincové návštěvy jsou velmi očekávané, moc se těšíme!

Mgr. Pavla Šmatlánová