17.12.2018Mgr. Lenka HašlováPřečteno: 1764x

Vánoční pečení

Ve středu 12. prosince přišli žáci 2. A do školy s úsměvem na tváři a vybaveni nejrůznějšími vykrajovátky.

Všichni  jsme byli natěšeni na pečení vánočního cukroví. Po příchodu do školní kuchyňky jsme si vyváleli těsto na linecké cukroví a děti se pustily do vykrajování. Při práci se učily výhodně pokládat vykrajovátka i šetřit místem na plechu. Dalším cukrovím byly vanilkové rohlíčky. Zde bylo důležité nejprve vyválet váleček, nakrájet ho a pak už děti pokládaly vytvořené rohlíčky na plech. Upečené rohlíčky jsme obalili ve vanilkovém cukru a linecké cukroví jsme promazali marmeládou.  Konečně jsme mohli všechno ochutnat. Cukroví se nám povedlo a všechno jsme snědli. Přejeme i vám radostné pečení a dobrou chuť!

Mgr. Lenka Hašlová