16.03.2021Mgr. Jana ŠebkováPřečteno: 959x

Videokonference a plakáty z projektu eTwinning

Žáci 7. ročníku, kteří pracují v eTwinningovém projektu „Bridge of Cultures“, měli za úkol vytvořit plakát na téma kultura. Někteří žáci se také zúčastnili mezinárodní videokonference.

Sedmáci se měli zamyslet nad tím, co pro ně znamená slovo kultura v širším smyslu, a pak své nápady pracovat na plakát v internetovém nástroji Canva. Většina žáků považuje za důležité součásti kultury národa jeho tradice a historii, ale také typická jídla nebo i krajinu a přírodu. Plakáty si můžete prohlédnout na této virtuální výstavě.

www.artsteps.com

Několik našich žáků se také zúčastnilo mezinárodního online setkání s dalšími školami. Pro některé z nich to byla první zkušenost s použitím angličtiny v situaci, kdy museli promluvit před cizinci, a to dokonce před téměř padesáti lidmi. Přestože tréma byla veliká, všichni bez problému zvládli představit se a říct o sobě několik vět.

Mgr. Jana Šebková