13.10.2024Mgr. Beránková Jana Přečteno: 52x

Vnímání umění

Žáci 6. a 8. tříd absolvovali výukový program "Jak najít cestu k úžasnému světu umění."

Program byl koncipován jako průvodce uměním, které se může stát pro člověka, podobně jako škola a literatura, důležitým zdrojem poznatků. Cílem bylo lépe se zorientovat v kvantitě a kvalitě uměleckých děl a také v nich samých, aby děti věděly, že všechny reakce a vyvolané emoce jsou normální.
Lektorka dětem ukázala cestu k umění, aby pro ně bylo více srozumitelné a představila záchytné body, které jim pomohou při vnímání děl.
Žáci 8. tříd se ještě dozvěděli o funkcích umění, vývoji portrétu a atoportrétu, seznámili se s fotografií a karikaturou.
Cílem bylo ukázat, že umění není nuda, ale naopak pestrý svět, ve kterém se mohou svobodně pohybovat a zážitky spojené s uměním je mohou obohatit na celý život.

Mgr. Jana Beránková