27.06.2024Mgr. Malinová Jana Přečteno: 157x

Výlet na Seč tříd 5.B a 5.D

Ve středu 19. června jsme společně obě páté třídy odjely na třídenní výlet na Seč.

Ubytováni jsme byli v penzionu Hájenka, který leží v blízkosti přehrady i lesa. První den jsme se šli projít po okolí, došli jsme k vodě, hráli jsme fotbal, nohejbal a ping pong na hřišti u penzionu.  Druhý den jsme se vydali k přehradní nádrži, kde parašutisté z Chrudimi dělali seskoky do vody. Pro děti to byl velký zážitek. Poté jsme vystoupali ke zřícenině Oheb. Po výborném obědě přijely budoucí paní učitelky, které děti budou učit v šestém ročníku, aby se s nimi seznámily a popovídaly si. Společně si děti zahrály detektivní hru, kde ve dvojicích hledaly uprchlého lupiče z banky. Měly zde možnost uplatnit své vědomosti a znalosti z vlastivědy a přírodovědy. Poslední den opět sportovaly. Soutěž v přetahování lanem patří mezi oblíbené. Pobyt jsme zakončili vynikající svíčkovou na smetaně. Po obědě jsme odjeli zpět ke škole.

Výlet se nám všem moc líbil.

Mgr. Jana Malinová, Mgr. Michaela Kučerová