22.12.2021Mgr. Konečná Ivana Přečteno: 676x

Výroba ručního papíru

Pondělí 20.12. si děti v 5.A a 5. B užily.

Z ekocentra Paleta z Chrudimi přijela paní Gregorová, aby nás naučila vyrábět ruční papír. Nejprve jsme si povídali o tom, kde se v běžném životě s papírem denně setkáváme a na co ho používáme. Z kterého stromu se papír vyrábí,  jak dlouho takový strom roste a jak je důležité třídění odpadu. Z naší třídy se tedy stala malá manufaktura. Děti podle pokynů natrhaly připravený novinový papír na malé kousky, rozmixovaly je, rozmixovanou hmotu nanášely na síto, vymačkávaly přebytečnou vodu a nakonec žehlily. Odměnou za práci byl originální ruční papír, který mohou děti použít na zhotovení visaček na dárky, podkladu pro vylisovanou květinu nebo pod fotografii a tím vyrobit vánoční překvapení pro nejbližší.

Mgr. Ivana Konečná, Mgr. Václava Vojtěchová