06.02.2020Mgr. Ivana KonečnáPřečteno: 971x

Výtvarné ztvárnění divadelního představení Golem

I my, žáci 3. B, jsme měli možnost shlédnout divadelní představení GOLEM v synagoze.

Protože jsme přišli o chvíli dříve, paní z Turistického informačního centra nám umožnily nahlédnout do výstavních prostor židovského dvojdomku, kde je instalována výstava "Židovské tradice a zvyky". Po prohlídce výstavy jsme usedli do lavic v synagoze. Chvíli trvalo, než se děti porovnaly tak, aby dobře viděly. Na začátku představení jsme se zaposlouchali do harfového koncertíku děvčat a poté jsme zhlédli divadelní představení Golem, které nám zahrál židovský sbor FEIGELE z Prahy pod vedením paní režisérky a herečky Vidy Neuwirthové.

Představení se dětem moc líbilo, tak jsme se ve třídě domluvili, že si ho připomeneme ještě formou výtvarného dílka. Děti pracovaly ve skupinách. Suchými pastely vystihly velmi dobře atmosféru divadla. Jeden z obrazů Vám dáváme k posouzení. Snad se Vám bude líbit.
Mgr. Ivana Konečná