09.06.2020Mgr. J. MachPřečteno: 1023x

Vzpomínka na zimu aneb lyžařský kurz 7. B a žáků 8. ročníku

Co jsme ještě stihli před korona krizí.

S koncem tohoto zvláštního školního roku vzpomínáme na poslední „ předkoronavirovou“ akci, kterou byl lyžařský kurz třídy 7.B a vybraných žáků 8. ročníku v penzionu Andula na Friesových boudách v Krkonoších. Na rozdíl od lednového kurzu, kdy Krakonoš sněhem šetřil, nám ho v březnu nadělil plnou náruč. Díky skvělým sněhovým podmínkám jsme mohli využít nejen oba vleky u chaty, ale i běžky, snowboardy a snowblady. Dokonce nám vyšlo i večerní lyžování a to byl opravdu zážitek! Vzhledem k tomu, že jsme byli v nadmořské výšce víc než 1200m, na problémy s koronavirem jsme nějaký čas shlíželi hodně z výšky. Zprávy se k nám sice dostávaly, ale nikdo netušil, že nás celostátní karanténa dostihne i zde. Vzhledem k okolnostem, ale nakonec všechno dopadlo nejlépe, jak mohlo. Naši spolužáci „v dolíku“ do školy nesměli jít už od středy, my jsme z hor odjeli až v pátek navečer. A tak doufáme, že příští rok budeme mezi vybranými osmáky a užijeme si i závěrečnou diskotéku, kterou nám letos korona pokazila.