06.06.2024Mgr. Bořková Sylva Přečteno: 216x

Žákyně 9. A Helenka Burešová v ústředním kole ruské olympiády.

V pátek 31.5. se žákyně 9.A Helena Burešová zúčastnila ústředního kola olympiády v ruském jazyce.

Soutěž proběhla v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze, na fakultě mezinárodních vztahů. Národní kolo jazykové soutěže mělo čistě konverzační podobu, kdy každý soutěžící se v průběhu 15 minut musel představit, vést interaktivní rozhovor se zkoušející porotou, vyjádřit svůj osobní postoj, popsat danou situaci s oporou o předložený obrázek a reagovat na nečekané dotazy poroty, která tak hodnotila hlavně plynulost projevu, vhodné a správné užití lexikálních a gramatických prostředků. Helenka, s úsměvem sobě vlastním, vybavena dostatečnou slovní zásobou ruského jazyka, reprezentovala se ctí naši základní školu v kategorii základních škol a víceletých gymnázií a díky své komunikativnosti obsadila krásné 6. místo. Helenko, gratulujeme!

Mgr. Bořková Sylva