24.10.2019Mgr. Monika PickováPřečteno: 849x

Záložka do knihy spojuje školy

Třída 2.A se zapojila do mezinárodního projektu organizovaného Slovenskou pedagogickou knižnicí v Bratislavě a Knihovnou Jiřího Mahena v Brně.

Cílem tohoto projektu je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými základními školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih.

Naši druháci vytvořili záložky, na nichž technikou koláže ztvárnili téma List za listem – baví mě číst. Výrobky jsme zaslali přidělené partnerské škole v Trebišově. Do balíčku jsme přidali také propagační materiály o našem městě a průvodní dopis se vzkazy od dětí a informacemi o naší škole i portréty žáků. Výměnu záložek jsme tedy využili k navázání spolupráce, poznávání slovenského jazyka, regionálních zvyků a života dětí na Slovensku. Netrpělivě čekáme na zásilku z Trebišova.

Mgr. Monika Picková