10.06.2021Mgr. M.VaňkátPřečteno: 802x

Zážitková metoda výuky skládání sil

Žáci sedmého ročníku si v tělocvičně školy na vlastní oči a ruce vyzkoušeli zákonitosti skládání sil.

Spojenými silami táhli členové každého z týmů za lano (skládání rovnoběžných sil), společnými silami obou lan se pak odvážlivec na laně pohyboval volně ve svislém i vodorovném směru (skládání různoběžných sil) a plnil zadané úkoly. K větší plynulosti a snazšímu zvedání břemene přispěl i převod přes kladky zesilující sílu týmu v poměru 2:1 (jednoduchý kladkostroj).

Užili jsme si legrace při zachraňování princezny (růžový míček) zpoza příšery (nafukovací míč) a útesu (duchna) nad hladinou moře (modré žíněnky) - viz foto. Při plnění úkolů prokázali žáci odvahu, schopnost spolupráce a vzájemné přátelství.