10.10.2021Mgr. Václava Vojtěchová Přečteno: 666x

Země Keltů

Měsíc říjen začal pro žáky 5. ročníků exkurzí do Nasavrk do Země Keltů.

O Keltech toho děti už hodně znají ze 4. třídy, proto jsme se těšili, že si znalosti oživíme a ještě rozšíříme.
Byl pro nás připraven tříhodinový program, ve kterém jsme si zkusili střelbu z luku, na vlastní oči jsme viděli zbraně, které Keltové používali k lovu i boji a rozpoutali bitvu proti nepřátelům. Také jsme se dozvěděli jak rozdělat oheň, jaké jsou podmínky přežití v přírodě, na vlastní oči jsme viděli a mohli si ohmatat pazourek, který používal už pravěký člověk a dozvěděli se mnohé o životě v keltském oppidu i mimo něj. Prohlédli si stavení kováře i kovárnu, sýpku, polozemnice a další zajímavé objekty.
Zaujalo nás i oblečení tehdejších lidí, ale i strava, chov dobytka i pěstování a zpracovávání plodin.
Počasí i exkurze se nám vydařily. Na jaře nás čeká další, tentokrát do města stříbra - Kutné Hory. Už teď se těšíme.

Mgr. Ivana Konečná, Mgr. Václava Vojtěchová