07.06.2022Mgr. H. DostálováPřečteno: 571x

Zeměpisná vycházka Lovětínskou roklí

1. B vyrazila na pravidelnou zeměpisnou vycházku za poznáním místního regionu.

Tentokrát jsme vyrazili na přibližně 8 km dlouhou vycházku ze Starého Dvora přes Hedvikov a Třemošnici do Lovětínské rokle.

A protože nám počasí přálo, procházku kolem Lovětínského potoka jsme si krásně užili. Viděli jsme řadu živočichů, ať už třeba ropuchu nebo skokana hnědého. Z naučných tabulí jsme zjistili, že roklina je domovem nejpočetnější populace obojživelníka mloka skvrnitého v Železných horách. Ale toho jsme bohužel nezahlédli.

Také jsme si připomněli, jak taková rokle vzniká. V okolí jsme mohli pozorovat suťová pole a kamenná moře, která vznikají zvětráváním a sesouváním kamenů. Takže to, co jsme v letošním roce probírali pouze teoreticky ve školních lavicích, jsme konečně viděli i v přírodě.

Všem vřele doporučujeme.

Hana Dostálová, Jana Beránková a žáci 6. B