21.01.2022Mgr. Peřinová MartinaPřečteno: 671x

Život nevidomých lidí

V prvním lednovém týdnu byl den Braillova písma.

V naší třídě jsme si oblíbili četbu knihy Mimi a Líza. Příběh je o dvou kamarádkách, které spolu zažívají spoustu dobrodružství. Mimi je nevidomá a odkrývá nám život lidí s postižením zraku. Proto jsme se rozhodli, že se s tímto světem více seznámíme.

4. ledna ve světový den Braillova písma jsme si písmo prohlédli, vysvětlili jsme si, jak nevidomí čtou a jaká úskalí je v životě provázejí. Povídali jsme si o tom, jak jim mohou lidé pomoci. Při tělocviku jsme si zavázali oči a zkoušeli pomocí vodiče (spolužáka) překonat různé překážky.  Pro některé děti to bylo velice nepříjemné a měly strach, i když je někdo vedl. Při pracovních činnostech jsme pracovali ve dvojicích, vždy jeden měl zavázané oči a pomocí druhého modeloval sněhuláka. Vyzkoušeli jsme si, jak je těžké pracovat bez zraku.

Děti aktivity velmi zaujaly, vyzkoušely si, jaké to je spolehnout se na druhého.

Mgr. Martina Peřinová