Archív článků - ZŠ Heřmanův Městec

Pravidelná činnost ekotýmu
01.03.2016

V pátek 19.2. proběhla už čtvrtá schůzka našeho ekotýmu.

Technohrátky na SOU plynárenském v Pardubicích
01.03.2016

Ve středu 17.února se chlapci z osmých ročníků v rámci krajského projektu na podporu technického vzdělávání – Technohrátky, vydali
s p.uč. Moravcovou do Pardubic na SOU plynárenské.

Zimní kurz žáků 7.B a 7.C v Krkonoších, v penzionu Andula na Friesových boudách
01.03.2016

Jako každý rok se žáci 7. ročníků vypravili na zimní kurz. Třída 7.B a 7.C jela do Krkonoš do penzionu Andula na Friesových boudách. K nim se přidala i skupina děvčat z 8. ročníku.

Malí čtenáři pozváni na další besedu se spisovatelkou
01.03.2016

Začátkem února přijali žáci ze třetích a čtvrtých tříd pozvání na další besedu se spisovatelkou - tentokráte do městské knihovny.

Beseda s policií
10.02.2016

Dne 3.2. ve všech prvních třídách se uskutečnila beseda s českou policií na téma : Bezpečnost v silničním provozu a seznámení s náplní práce naší policie.

Karneval školní družiny
09.02.2016

Karneval na ukončení prvního pololetí školního roku je již tradicí školní družiny.

Co se děje v prvních třídách
05.02.2016

Je to k nevíře, ale už uplynul celý rok od zápisu dnešních prvňáčků. Vzpomněli jsme si na to při návštěvě dětí z MŠ Jiráskova na ukázkové hodině.

Výtvarná dílna 2
03.02.2016

Řemeslníci ze 7.tříd si udělali výlet do Pardubic.

Putování za vánoční hvězdou
03.02.2016

Putování za hvězdou už je za námi a nastal čas vyhodnocování snažení našich hledačů.

Úspěch v mezinárodním šetření TIMSS
26.01.2016

Na jaře 2015 se zapojilo 159 základních škol z celé České republiky do mezinárodního šetření TIMSS 2015. V naší škole byly vybrány třídy IV.A a IV. B. Byly zjišťovány vědomosti a dovednosti žáků v matematice a přírodovědě