Archív článků - ZŠ Heřmanův Městec

Výlet ŠD
17.06.2022

Na pátek 10.6. jsme si objednali nejen autobus, ale i počasí.

Hulk ve 4.B
17.06.2022

Ve třídě 4.B jsme se tentokrát zaměřili na téma vzteku. Jen jsme to vzali trochu oklikou přes svět hrdinů Avengers

Pozvánka - letní slavnost
14.06.2022

Po dvou letech Vás všechny opět zveme na školní akademii, letos pod názvem Letní slavnost.

Mimořádný úspěch našich žáků v celostátních soutěžích
14.06.2022

V letošním roce se našim žákům daří.

ZLATÉ TECHNOHRÁTKY 8.D
14.06.2022

Na technohrátkách pořádaných SOŠ Přelouč (obor reprodukční grafik) se 8.D určitě neztratila.

Pasování na čtenáře
14.06.2022

Toto pondělí 13.6. bylo pro všechny prvňáčky slavnostním dnem. Od začátku školního roku ušli velký kus čtenářské cesty. Začalo to vyprávěním nad obrázky a poznáváním prvních písmen. Nová písmenka modelovali z modelíny, skládali ze stavebnice, z přírodnin i vlastních těl. Postupně začali číst slabiky a slova. Nová písmenka přibývala a my jsme skládali první věty. Od vět už byl kousek k prvním příběhům a pohádkám. Dnes už si téměř každý prvňáček umí přečíst, co má dělat, o čem příběh je a splnit čtenářské úkoly.

Výlet a stanování I. oddělení
14.06.2022

V pátek 10. 6. děti po vyučování vyměnily aktovky za batůžky a s elánem vyrazily na výlet na Lichnici.

7.A na zeměpisné vycházce
13.06.2022

Jako každý rok jsme vyrazili na zeměpisnou vycházku, tentokrát na přehradu Pařížov.

7.A na exkurzích v Chrudimi a Praze
13.06.2022

Žáci 7.A vyrazili na exkurzi do Regionálního muzea v Chrudimi a za několik dní do Prahy do zoologické zahrady.

Obora Žleby
13.06.2022

Konec školního roku je náročný a děti mají hlavy plné vědomostí, a proto byl cíl výletu jasný - pobyt v přírodě.