Archív článků - ZŠ Heřmanův Městec

Nicky & Věra
28.01.2022

V rámci Mezinárodního dne památky obětí holocaustu jsme se seznámili s knihou skvělého spisovatele a ilustrátora Petra Síse.

Projektový den na SPŠE Pardubice
28.01.2022

Tento školní rok jsme se s vybranými žáky 7. ročníků zapojili do projektu IKAP II.

Výroba ptačích krmítek ve 2. oddělení ŠD
26.01.2022

Zima bývá pro ptáčky velmi náročná, jelikož nemají své útočiště a obyvkle nemají ani dostatek potravy. Proto se druhé oddělení ŠD rozhodlo vyrobit prostor pro ptáčky kreativně!

Návštěva hvězdárny a planetária v Hradci Králové
26.01.2022

24. ledna navštívily třídy 5.A a 5.B královéhradeckou hvězdárnu.

Jak jsme se stali designéry
26.01.2022

Celý život jsme obklopení obyčejnými i neobyčejnými věcmi.

Olympiády v anglickém jazyce
26.01.2022

V minulém týdnu se uskutečnilo ústní kolo školní olympiády v anglickém jazyce, které navazovalo na písemnou část soutěže.

Kouzlo 3D tisku
26.01.2022

3D modelování je velmi užitečná aktivita. Rozvíjí prostorové vnímání, podporuje rozvoj algoritmizace, logického uvažování, estetického vnímání. A hlavně je to zábava.

Lyžařský kurz ZŠ Heřmanův Městec, letos plný improvizace
24.01.2022

Letošní lyžák jsme sice od září připravovali, počasí u Krakonoše objednávali, ALE po loňských zkušenostech si jen moc přáli, aby se opravdu uskutečnil.

Život nevidomých lidí
21.01.2022

V prvním lednovém týdnu byl den Braillova písma.

Malí záchranáři
21.01.2022

Dne 20. 1. měli žáci čtvrtého ročníku možnost stát se na jeden den záchranářem. V rámci projektového dne se dozvěděli, jak poskytnout první pomoc a komunikovat se záchrannou službou.